Proplach automatické převodovky

Před několika lety si náplň v automatické převodovce měnil jen ten, kdo si nenechal namluvit marketingové nesmysly o doživotní olejové náplni v automatické převodovce. Někteří výrobci to nepředepisovali a prodejci zároveň tvrdili, že náplň v automatické převodovce je "doživotní"...

Jak ale vysvětlit situaci, že olej v originálním obalu má datum spotřeby, ale v převodovce při namáhání se nemění? Naštěstí tato marketingová finta dlouho nevydržela, a nakonec výrobci automatických převodovek i servisy přiznali, že každých 60 000 km nebo za 2 až 4 roky provozu je rozumné náplň a filtr vyměnit. Tento interval výměny je doporučen i výrobci olejů v mazacím plánu vozidla s automatickou převodovkou a to i v případech, kdy neexistuje předepsaná lhůta pro výměnu oleje a filtru v automatické převodovce.

Vzhledem ke konstrukci automatické převodovky, se při klasické výměně oleje (vypuštění) podaří obvykle vyměnit obvykle pouze cca 60% náplně. Starý olej při vypuštění zůstává v měniči točivého momentu a hydraulických ventilech a bez rozebrání převodovky je nemožné ho vyměnit.

Pokud propláchneme převodovku, tedy vytlačíme starý olej novým olejem, jsme schopni vyměnit až 90% náplně, což je samozřejmě pro automatickou převodovku mnohem lepší. S takovou výměnou doporučujeme vyměnit i filtr a i když je to někdy nákladné (originální filtr pro BMW ZF 8HP stojí 7 000,-Kč) je to pořád levnější než případný servis automatické převodovky. V případech, kdy je konstrukce převodovky vyrobena tak, že je filtr umístěn mezi kartery převodovky, je proplach jediné řešení, jak filtr vyčistit.

Cena proplachu začíná na 8 000,-Kč dle specifikace olejové náplně. Cena je včetně oleje, ale bez filtru. Pro konkrétní informace včetně ceny pro proplach Vaší automatické převodovky, nás prosím kontaktujte emailem. Nezapomeňte uvést značku, model a rok výroby Vašeho automobilu a my Vám vše potřebné sdělíme.


>> ZPĚT NA TITULNÍ STRANU <<

 

Autoservis Nehvizdy
Pražská 39, Nehvizdy

Otevírací doba:
po-pá: 8:00-12:00   13:00-17:00
so: dle domluvy
(mimo pracovní hodiny dle domluvy)

Telefon: 728 921 922, Email:
info@autoservisnehvizdy.cz
Uvedené ceny jsou bez DPH. (Jsme plátci DPH)